Ασταμάτητος ο Αντετοκούνμπο έβαλε 37 πόντους σε 22 λεπτά

Ο Greek Freak ήταν για ένα ακόμη παιχνίδι ασταμάτητος πετυχαίνοντας 37 πόντους μόλις σε 22 λεπτά συμμετοχής και οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς σε εύκολη νίκη επί των Νιου Γιορκ Νικς με 128-102.

Ο Ελληνας σούπερ σταρ είχε «γράψει» ήδη 20 πόντους από το πρώτο ημίχρονο και σταμάτησε στους 37 πόντους παίζοντας σχεδόν στο μισό ματς καθώς προτιμήθηκε να πάρει ανάσες ενόψει των επόμενων αναμετρήσεων για το πρωτάθλημα του NBA.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-25, 65-40, 108-76, 128-102.

ΜΠΑΚΣ: Αντετοκούνμπο 37 (12/17 σουτ, 3 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Μίντλετον 17 (1), Λόπεζ 7 (1), Μπλέντσο 11 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Μάθιους 6 (2/9 σουτ, 1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Γουίλσον 4 (5 ριμπάουντ), Ιλιασόβα 14 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Μπέντερ (7 ριμπάουντ), Χιλ 6 (1), Μπράουν 7 (1), ΝτιΒιντσέντζο 9 (1), Κόνατον 2, Κόρβερ 8 (2)

ΝΙΚΣ: Γκίμπσον, Ραντλ 25 (3 τρίποντα, 15 ριμπάουντ), Πέιτον 2 (5 ασίστ), Μπούλοκ 3 (0/8 σουτ), Μπάρετ 22 (5 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Πόρτις 20 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ), Νοξ 10 (2), Ρόμπινσον 7, Έλινγκτον 2, Άλεν 9 (6 ασίστ), Τρίερ 2, Ντότσον