Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1: Πρόκριση για τους «πράσινους»

Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα και πέρασε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι Γιαννιώτες έβαλαν δυσκόλεψαν στους «πράσινους» από τα πρώτα λεπτά, βγαίνοντας στον αγωνιστικό χώρο με διάθεση να παίξουν μπάλα.

Ο Παναθηναϊκός αδυνατούσε να βρει διαδρόμους στο πρώτο 45λεπτο μπροστά από την εστία του Γιαννίκογλου και σαν να μην έφτανε αυτό, βρέθηκε πίσω στο σκορ με την κεφαλιά του (πρώην «πράσινου») Νώντα Παντελάκη στο 24’, ο οποίος νίκησε στον αέρα όλη την άμυνα του «τριφυλλιού», κάνοντας το 0-1.

Ένα γκολ που έδινε «αέρα» δύο τερμάτων στους Γιαννιώτες, μετά τη νίκη τους με 1-0 στο πρώτο ματς στους «Ζωσιμάδες» την περασμένη Τετάρτη (8/1).

Με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο και τρία γκολ, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκριση, όμως.